Herkese merhaba Jurnal de Chai okuyucuları,

Haftaiçinde serinlemek ve bi’şeyler içmek için kendimi Starbucks’a attım ve ‘Blackberry Black Tea Lemonade’ denedim. Daha sonra çok merak edip ‘Mango Black Tea Lemonade’i de denedim, üstelik içeceğim hazırlanırken oradaki bir barista ile de sohbet etme fırsatım oldu.

Bu soğuk çay serisi Türkiye’ye yeni gelmiş. Adından da anlaşıldığı gibi meyve aromalı,limonatalı soğuk çay! İsminin uzunluğu sizi korkutmasın çünkü tadı EFSANE! Gerçekten siyah çayın tadını alabiliyorsunuz. Beni meraklandıran ve barista ile iletişim kurmamı sağlayan da bu oldu. Meğer gerçekten her gün kendi demledikleri çaydan ve kendi özel limonatalarından yapıyorlarmış. Üstelik çok tatlı da değil, acı da değil Denediğim en başarılı soğuk çaylar arasına girebilir! Limonata ve çayı birleştirmek hiç aklıma gelmemişti daha önce. Mango ve böğürtlen aroması da içeceği daha keyifli bir hale getirmiş. Ben iki mug (bardak) içtim yine de doyamadım. Aman ha siz yine de soğuk içecekleri fazla kaçırıp midenizi üşütmeyin, olur mu?

‘’TEAVANA’’ Starbucks’ın çayı bu arada,çokta başarılı bulduğum bir marka!

Bi’sonraki seferde deneyeceğim ve deneyebileceğiniz iki çeşit soğuk çay daha mevcut, aşağıya fiyatları ile birlikte bırakacağım. Çayınız bol olsun dostlar!

 

SHAKEN ICED TEA                                         TALL                    GRANDE            

Mango Black Tea Lemonade                         9,25                          10,25                     11,50

Blackberry Black Tea Lemonade                9,25                           10,25                     11,50

Iced Tea Lemonade black,hibiscus               8,75                           9,75                       11,00

Classic Iced Tea   black,hibiscus                    8,00                            9,00                       10,25